Posted on: April 14, 2022 Posted by: admincurso Comments: 0
Christopher Jaros – Nabra-Sync Boil 4D (Natural Brainwave Synchronization)

 

Christopher Jaros – Nabra-Sync Boil 4D (Natural Brainwave Synchronization)

BOIL 4D (Nabra-Sync)
(Nabra-Sync – Punkt Wrzenia 4D), 2011

To co tu usłyszysz – być może rozpoznasz jako uzdrawiające źródła termalne, a być może będzie to znajomy odgłos gotowania dobiegający z kuchni. W świecie dźwięków – nie ma przedmiotów. Te same dźwięki spotkasz w domu, wśród tego co oczywiste, jak i na drugim końcu świata, pośród tego co w niczym nie przypomina codzienności. Boil 4D z serii Nabra-Sync, to szamańska podróż za kurtynę. Być może już po kilku minutach słuchania – pojawią jakieś głosy i strzępy rozmów lub fragmenty wizji. Być może poczujesz, że stoisz u progu czegoś niezwykłego, co nagle “pociągnie” Twoją uwagę ze sobą, na drugą stronę. Wrzenie, to stan, w którym zachodzi przemiana. Punkt na granicy światów. Jest to alchemiczny symbol transformacji. Twojej transformacji.

cover

(zdjęcie wykonane tuż po sesji nagraniowej ukazuje autentyczne wzory
wyłaniające się z pary wodnej. kliknij na obrazek aby go powiększyć)

Nabra-Sync = Natural Brainwave Synchronization (Naturalna Synchronizacja Fal Mózgowych). Nabra-Sync jest koncepcją opisową, w myśl której synchronizacja półkul mózgowych zachodzi w sposób naturalny i jednocześnie zgodny z wrażeniami estetycznymi, jakie budzi postrzegana przestrzeń dźwiękowa. Jeśli coś jest miłe i kojące w brzmieniu – w sposób naturalny prowadzi do relaksu, rozluźnienia bądź snu. Jeśli coś jest rytmiczne i jasne – w sposób naturalny pobudza skupienie uwagi i koncentrację, dając w efekcie np. stan ześrodkowania lub transu. Nabra-Sync jest sposobem dobierania dźwięków i budowania z nich przestrzeni (o określonych własnościach brzmieniowo-estetycznych) – odpowiednich do konkretnych potrzeb. Wzrost efektu Nabra-Sync wynika z selektywnego i celowego doboru przestrzeni dźwiękowych, zaś jego mierzalność polega na uporządkowaniu obserwacji. Efekt Nabra-Sync można zmierzyć metodą statystyczną. Na przykład jeśli 9 na 10 osób ocenia (ogólnie lub np. w skali od -5 do +5) nagranie jako “relaksacyjne i przynoszące ulgę”, to z dużą dozą pewności można stwierdzić, że podczas odsłuchu – synchronizacja i wzmocnienie fal mózgowych zachodzi w zakresie odpowiadającym takim odczuciom (theta). Dodatkowo – można to potwierdzić niezależnymi pomiarami technicznymi (np. EEG).

Stosując filozofię Nabra-Sync, opracowywane są nagrania, których zadaniem jest pobudzanie synchronizacji półkul mózgowych, w różnych obszarach codziennego życia – za pomocą dźwięków naturalnych, instrumentalnych bądź muzycznych. Nie ma tutaj konieczności dodawania predefiniowanych zestawów częstotliwości aby “ustawić” fale mózgowe zgodnie z jakąś teorią. Efekt synchronizacji wynika z ukierunkowanej twórczości artystycznej.

Seria “4D”, to przestrzenne nagrania złożone z odgłosów natury (selekcja z górnej półki); harmonizowane autorskimi technikami świadomego dźwięku – dają wrażenie niezwykłego realizmu i żywej głębi, dzięki czemu efekt Nabra-Sync ulega wzmocnieniu. Nagrania Nabra-Sync 4D mają zastosowanie tam, gdzie zawodzą zwykłe środki lub gdy potrzebne jest dodatkowe wsparcie.

W dyskografii Explorers, ten album należy do serii profesjonalnej, zatytułowanej “Fala 2 – Odkrycia”.

ŚCIEŻKI:

Nabra Sync – Boil 4D (55”20″)

O AUTORZE: Znakomity soundworker (osoba zawodowo pracująca z dźwiękiem), badacz świadomości i autor; innymi słowy pełnoetatowy Odkrywca, tak jak Bob Monroe, i inni podobni mu pionierzy. Pracuje z gongami, misami grającymi, szumem, brzmieniami przetwarzanymi przez komputer, i śpiewem alikwotowym (overtone singing). Naprawdę wie jak zbudować dobrą i skuteczną przestrzeń dźwiękową. Jednym z jego odkryć jest coś co nazywa Świadomym Dźwiękiem. Jeśli sądzisz że znasz już wszystko – wypróbuj jeszcze to. Starannie zaprojektowane i niezwykle silne, krajobrazy Świadomego Dźwięku są skuteczne w wielu zastosowaniach związanych ze świadomością; praca z emocjami i z ciałem, kontemplacja i medytacja, relaks i sen, masaż i praca z energią, ale także podróże poza ciałem, świadome śnienie czy wizualizacja – to tylko przykłady – sedno tkwi w zakresie wyłaniających się doświadczeń i w ich jakości. Zapytany o to, czy ta muzyka w jakiś sposób zmienia, odpowiada – “mimo że nie masz żadnych ograniczeń, poza tymi które na siebie nakładasz – jedynie Ty możesz zmienić siebie, i nikt inny. A to są tylko narzędzia dla Ciebie, aby uczynić Twoje zmiany łatwiejszymi. Więc przede wszystkim – po prostu baw się dobrze.”

UNIWERSALNA NOTATKA BHP: ze względu na charakterystykę brzmień i przestrzeni dźwiękowych, zawierających naturalne pulsacje i wibracje, nagranie może wykazywać właściwości silnie stymulujące. Dlatego też proponujemy przestrzeganie zasad podobnych jak w przypadku nagrań psychoaktywnych (np. zawierających dudnienia różnicowe). Ogólnie wskazania te mówią o środkach ostrożności i konsultacji z lekarzem przy niektórych formach epilepsji, niektórych schorzeniach psychicznych, w przypadku ciąży i w innych sytuacjach budzących wątpliwości. Produkt jako nagranie dźwiękowe, mimo iż może zostać użyty jako narzędzi

 

Readmore about : Nabra-Sync Boil 4D , Christopher Jaros – Nabra-Sync Boil 4D , cinema 4d tutorials , boil it after effects  , boil effect after effects

Leave a Comment